TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız 105. Yılında Coşkuyla Kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız 105. Yılında Coşkuyla Kutlandı.

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Coşkuyla Kutlandı

İl Millî Eğitim Müdürümüz Hasan Uygun, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında düzenlenen kutlama programına katıldı. 

19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı, Trabzon'da düzenlenen törenlerle kutlandı. 

Trabzon Valiliği himayelerinde düzenlenen kutlama programı çerçevesinde, 15 Temmuz Şehitler ve Hürriyet Parkı'ndaki Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu. Burada yapılan törende, Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk koyuldu. Akabinde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

Kutlama programına, Beşirli Çok Amaçlı Spor Salonu'nda devam edildi. Burada gerçekleştirilen programa, Vali Aziz Yıldırım ve eşi Güllühan Yıldırım, Vali Yardımcısı Ali Yılmaz,  İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Mustafa Erdem, Üniversite Rektörleri, İl Emniyet Müdür Vekili Nuh Tezcan, Sahil Güvenlik Doğu Karadeniz Grup Komutanı S.G Binbaşı Aytaç Bayırlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Ortahisar Kaymakamı Gürkan Demirkale, Müdürümüz Hasan Uygun, İl Müdürleri, öğrenciler, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kutlama programında, günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu yaptı. 

Kutlama programı, Atatürk'ün "Gençliğe Hitabe"sinin Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi öğrencimiz Gülşah Nil Kara tarafından okunması ile başladı ve Ortahisar Dursun Ali Kurt Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu öğrencimiz Ahmet Alperen AYDIN'ın "Bayrak" şiirini tüm coşkusu ile okumasıyla ile salondan çok büyük ilgi gördü. Programın devamında Araklı Saffet Çebi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri halk oyunları gösterileri ile büyük ilgi gördü. Ardından program sporcuların nefesleri kesen sportif gösterileriyle devam ederken, program, Gençlik ve Spor Müdürlüğüne bağlı özel sporcular, Türkiye Şampiyonalarında ilimizi temsil edip başarı elde eden sporcularımız ile Uluslararası yarışmalarda ilimizi ve ülkemizi temsil eden sporculara ödüllerinin Vali Yıldırım ve diğer protokol mensupları tarafından verilmesiyle son buldu. 

Vali Aziz Yıldırım, kutlama programında sonunda, organizasyonda görev alanlara teşekkür ederek onları tebrik etti. İl Müdürümüz de ayrıca görev alan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize vermiş oldukları emekler dolayısıyla teşekkür etti. 

Program sonrası ilçelerdeki Gençlik Merkezleri öğrencileri ve diğer ilgilerin hazırlamış olduğu sergi ziyaret edildi.

20-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-202420-05-2024

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.