Trabzon Akademi
Kayıt Ol


  • Öğretmenlerin mesleki anlamda yeni bilgi ve becerileri kazanmasını desteklemek
  • Alanında iyi örnekler ortaya koyan öğretmenleri, diğer öğretmenler ile bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak
  • Öğretmenler ile akademisyenleri bir araya getirmek
  • Öğretmenlerin mesleki anlamda bilgilerini güncellemelerini sağlamak
  • Tüm paydaşlarımızın çocuk psikolojisi ve pedagojisi konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmek.

Trabzon Öğretmen Akademisi, İlimizde eğitimde kaliteyi yükseltmek, tüm paydaşlarımızın; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirirken, gelişimlerine katkı sunmak, derslerde uygulanan yöntem, teknik ve kullanılan materyaller ile tecrübelerinin artmasını sağlamak, sürekli gelişen dünyada teknolojik yetkinliklerini geliştirmek, karşılaşılan sorunları belirleyerek bunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek, eğitim-öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları ve öğretmenlerin işbirliği halinde yeni öğretim materyalleri hazırlamalarını, geliştirmelerini desteklemek böylece İlin eğitim kaynaklarını etkili olarak kullanmak.

  • Trabzon İl milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticilerin bilişsel, pedagojik, yöntem ve bilimsel yetkinliklerini artırmak.
  • İl genelindeki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları desteklemek.
  • Üniversiteler ile iş birliğini kuvvetlendirmek. Yeni eğitim ve öğretim metotlarının öğretmelerimize ulaşmasını sağlamak.
  • Tüm paydaşlarımızın gelişimine katkı sağlayacak eğitimleri planlamak ve uygulamak.
  • Öğrencilerin 21.yy becerilerine sahip bireyler olabilmeleri için öğretmen ve okul yöneticilerine gerekli eğitim materyali ve eğitim desteğini sağlamak.


Not
Online Eğitimlerimizi youtube kanalımızdan canlı olarak seyredebilirsiniz.
× Uyarı!

Eğitimlere başvuru yapabilmek için sisteme kaydolup giriş yapmalısınız.


Trabzon Öğretmen Akademisi Açıldı.

    Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak öğretmenlerimizin uzun süredir beklediği Trabzon Öğretmen Akademisi, Trabzon Üniversitesinden Prof. Dr. Tolga ERDOĞAN'ın webinarıyla açılışını duyurdu. Online platformlar üzerinde gerçekleştirilen çalışmaya ilimizden, il dışından ve ülke dışından toplamda 2476 öğretmenimiz başvurdu.
     Açılış konuşmasını gerçekleştiren Müdürümüz Hızır AKTAŞ "Siz değerli öğretmenlerimizin talepleri doğrultusunda içeriği hazırlanan akademimiz, öğretmenlerimizin, o çok istedikleri eğitimlerin, yenilikçi yaklaşımlarla gerçekleşeceği platform olacaktır. Trabzon öğretmen akademisi sadece ilimizdeki değil, yurdumuzun her köşesindeki öğretmenlerimizin yaralanabileceği eğitim içeriklerine sahip olacaktır. Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin sürekliliğini sağlamak ve öğrencilerine rol modeller olarak ilham vermeleri için her türlü fedakârlığı yapmaya, her imkânı sunmaya hazırız. Milli eğitim müdürlüğü ailesi olarak öğretmenlerimize yapacağımız her yatırımın, çocuklarımız üzerinde olumlu yansımalara sebep olacağının bilincindeyiz. " dedi.
     Trabzon Öğretmen Akademisi olarak Teknoloji Akademisi, Eğitim Bilimleri Akademisi, Sanat Akademisi, Çevre ve Sosyal Bilimler Akademisi olarak 4 alanda gerçekleştirilecek eğitimlerimiz salgın süresinde online olarak başlayacak olup, ilerleyen süreçte yüz yüze eğitim faaliyetleri olarak devam edecektir. Eğitimlerimizde farklı, yenilikçi, özgün, öğretmenin merak duygusunu harekete geçirecek çalışmalar olacaktır. En nihai hedefimiz fark yaratmak ise bunu gerçekleştirmek için paydaşlarımızla birlikte öğretmenlerimize her desteği sağlayacağız.
     Trabzon Öğretmen Akademisi çatısında yapılan eğitimler alanında uzman kişilerin yanı sıra kendini bu alanda geliştirmiş öğretmenlerimiz tarafından verilecektir. Eğitim veren ve eğitim alan öğretmenlerimize çalışmaları sonunda gerekli sertifika ve katılım belgeleri verilecektir.


Geri


Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Birimi İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ)
MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.