Trabzon Akademi
Kayıt Ol


  • Öğretmenlerin mesleki anlamda yeni bilgi ve becerileri kazanmasını desteklemek
  • Alanında iyi örnekler ortaya koyan öğretmenleri, diğer öğretmenler ile bir araya getirerek bilgi ve deneyimlerini paylaşmalarını sağlamak
  • Öğretmenler ile akademisyenleri bir araya getirmek
  • Öğretmenlerin mesleki anlamda bilgilerini güncellemelerini sağlamak
  • Tüm paydaşlarımızın çocuk psikolojisi ve pedagojisi konusunda bilgi ve becerilerini geliştirmek.

Trabzon Öğretmen Akademisi, İlimizde eğitimde kaliteyi yükseltmek, tüm paydaşlarımızın; kişisel ve mesleki gelişimini destekleyip, akademik kariyerlerini zenginleştirirken, gelişimlerine katkı sunmak, derslerde uygulanan yöntem, teknik ve kullanılan materyaller ile tecrübelerinin artmasını sağlamak, sürekli gelişen dünyada teknolojik yetkinliklerini geliştirmek, karşılaşılan sorunları belirleyerek bunlara yönelik çözüm önerileri geliştirmek, eğitim-öğretim uygulamalarındaki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları ve öğretmenlerin işbirliği halinde yeni öğretim materyalleri hazırlamalarını, geliştirmelerini desteklemek böylece İlin eğitim kaynaklarını etkili olarak kullanmak.

  • Trabzon İl milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde görev yapmakta olan öğretmen ve yöneticilerin bilişsel, pedagojik, yöntem ve bilimsel yetkinliklerini artırmak.
  • İl genelindeki iyi örneklerin paylaşılmasını sağlayarak özgün çalışmaları desteklemek.
  • Üniversiteler ile iş birliğini kuvvetlendirmek. Yeni eğitim ve öğretim metotlarının öğretmelerimize ulaşmasını sağlamak.
  • Tüm paydaşlarımızın gelişimine katkı sağlayacak eğitimleri planlamak ve uygulamak.
  • Öğrencilerin 21.yy becerilerine sahip bireyler olabilmeleri için öğretmen ve okul yöneticilerine gerekli eğitim materyali ve eğitim desteğini sağlamak.


Not
Online Eğitimlerimizi youtube kanalımızdan canlı olarak seyredebilirsiniz.
× Uyarı!

Eğitimlere başvuru yapabilmek için sisteme kaydolup giriş yapmalısınız.


Açıklamalar
Aynalardaki Yıldızlar

Uyarı !Başvuru yapabilmek için sisteme kaydolup giriş yapmalısınız.
Akademi:Teknoloji Akademisi
Türü:Seminer
Konu:Aynalardaki Yıldızlar
Kısıtlamalar:TÜM ÖĞRETMENLERİMİZ KATILABİLİR
Eğitmen:Prof. Dr. Faruk SOYDUGAN
Başlama Tarihi:29.12.2021
Bitiş Tarihi:29.12.2021
Saat:20:00 - 22:00
Kontenjan:300
İçerik:Evrenin enerji reaktörleri yıldızlar, gezegenimizde, vücudumuzda ve yaşamamızda önemli rol oynayan başlıca elementlerin üretim fabrikalarıdır. Vücudumuzdaki hücrelere benzer olarak yıldızlar, gökadaların ve dolayısıyla evrenin en temel cisimleridir. Onlardan gelen tüm bilgi, uzaya yaydıkları ışık sayesinde alınır ve işlenerek çözümlenmeye çalışılır. Yıldızlardan bilgi almanın en temel yollarından olan ışığın toplanması çoğunlukla aynalar sayesinde olur. Aynaların ana malzemesi olduğu teleskoplar, ışığın toplanması için kullanılan temel araçlardandır. Aynalardaki yıldız görüntüleri, onlar hakkındaki bilgilerin ham halini gizlerler. Görüntüler işlenerek yıldızlara ilişkin çok önemli bilgilere ulaşılabilir. Sadece yıldızlara değil, çevreleri, akrabaları varsa etraflarındaki gezegenleri hakkında da bilgi sahibi olabiliriz. Bu eğitimde, aynalardaki görüntülerinden yıldızların bizlere ulaştırdıkları bilgileri ve onlar hakkında bildiklerimizi ve bilmediklerimizi konuşacağız. Gökyüzü okulunda görüşmek üzere.
Eğitmen Hakkında:Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Fen Edebiyat Fak. Fizik Bölümü Prof. Dr. Faruk SOYDUGAN
Yöntem:Online Uzaktan Eğitim

Trabzon İl Milli Eğitim Müdürlüğü ArGe Birimi İnönü Mh. Trabzonspor Bulvarı Meslek Lisesi Yanı Ortahisar / Trabzon - 0462 223 55 52 / 12 (ASKE OFİSİ) / 14 (PROJELER OFİSİ)
MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.