TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Vakfıkebir’de Yaptırılacak Olan İmam Hatip Ortaokulu İçin Protokol İmzalandı.

    Vakfıkebir’de yaptırılacak olan 16 derslikli İmam Hatip Ortaokulu’nun yapım protokolü, Valimiz Sayın Abdil Celil Öz ile hayırsever işadamı Osman Kaan arasında imzalandı.
Vakfıkebir’de Yaptırılacak Olan İmam Hatip Ortaokulu İçin Protokol İmzalandı.

 

 

            Valilik Makamında  gerçekleştirilen  protokol imza töreninde Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ve  Vakfıkebir Belediye Başkanı Muhammet Balta da hazır bulundu.

            Vali Öz, “Trabzon ilimiz iş dünyasında, bürokraside, siyasette pek çok insan yetiştirmiş ve pek çok markalar oluşturmuş bir ildir. Bu anlamda Kaan’lar da Trabzon’dan bütün dünyaya çalışan güzel, memleketini ve ülkesini seven aynı zamanda milleti için üreten bir firmadır. Ülke ekonomisine verdiğiniz katkılardan dolayı sizlere ve bütün aileye teşekkür ediyor, işlerinizde başarılar diliyorum” dedi.

            Trabzonluların vefalı insanlar olduğunu söyleyen Vali Öz, “Bunun yanında Trabzonluların bir başka güzelliği de hiçbir zaman memleketlerini unutmamalarıdır. Doğdukları yere her türlü yatırımı yaparak vefalı davranmalarıdır. Bu gün de hayırlı bir iş için bir araya toplandık. İlçemize güzel bir okul kazandıracağız. Bu okul için ayrıca teşekkür ediyorum. Bu yatırımın ilimizin ve ülkemizin eğitimine katkı vereceğine inancım tamdır” dedi.

            Hayırsever işadamı Osman Kaan da, “Devlete hizmet, millete hizmet anlayışı ile bu okulu yaptırmak istedik. Doğduğumuz yere böyle bir hayır yapmak istedik. Vakfıkebir’de bu konuda ihtiyaç olduğu söylendi. Daha önce Kur’an kursundan bahsedildi. O da rahmetli babamın aşkıydı. Onu tamamladık. Güzel bir proje üretildi. Biz de bunu yapmak istedik. Amacımız ülkemize ve milletimize hizmet etmektir. Bu okula bu yıl başlayıp seneye açmayı düşünüyoruz. Milletimizden beklentimiz bu okulları doldurmasıdır” diye konuştu.

           Yaklaşık 2 bin 448 metrekarelik bir alana kurulacak olan okulun 1 yıl içersinde tamamlanması hedefleniyor.

Protokol imza töreniProtokol imza töreniProtokol imza töreniProtokol imza töreniProtokol imza töreniProtokol imza töreni

 

İnönü Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.