TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Trabzon ve Amerika Arasında Eğitim Amaçlı İşbirliği

      Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, Amerika Büyükelçiliği Başkatibi Phaedra Gwyn ve beraberindekileri makamında kabul etti.
Trabzon ve Amerika Arasında Eğitim Amaçlı İşbirliği

 

 

Amerika Büyükelçiliği ve Türk Kültür Vakfı işbirliğinde AFS ve YES Kültürler arası Değişim Programları kapsamında her yıl yurtdışına 15-18 yaş aralığında 250’ ye yakın öğrenci gönderilmektedir. Bu amaçla Amerika Büyükelçiliği Başkatibi Phaedra Gwyn ve Türk Kültür Vakfı temsilcisi il milli eğitim müdürlüğümüzü ziyaret etmişlerdir.

Görüşmede Amerikan Büyükelçiliği Başkatibi Gwyn; “Eğitim ve kültür alanında birlikte işbirliği içerisinde olmak istiyoruz. Bu çalışmalara verdiğiniz destekten dolayı teşekkür ediyorum.” diyerek değişim programıyla ilgili bilgilendirme ve okullarımızı bu amaçlı bilgilendirme isteğinde bulunmuşlardır.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş ise; Kültürler arası değişim programının lise öğrencilerimize katkı sağlayacağını, farklı kültürler tanımanın ve dil öğrenmenin öğrencilerimizin gelişiminde büyük önem arzettiğini vurguladı.

ZiyaretZiyaret

İnönü Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.