TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖRAV ile Protokol İmzalandı.

    İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Öğretmen Akademisi Vakfı (ÖRAV) arasında öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerine yönelik protokol imzalandı.
ÖRAV ile Protokol İmzalandı.

 

 

İlimizde görev yapan yönetici ve öğretmenlerin mesleki gelişimlerine yönelik hizmetiçi eğitimlerin düzenlenmesi amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile ÖRAV arasında protokol imzalandı. Protokol törenine İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, ÖRAV Yönetim Kurulu Üyesi Volkan BAL ve İl Milli Eğitim Müdür Yardımcımız Mehmet YEREKAPAN katıldı.

Öğretmenlerimizin mesleki gelişimlerinin, öğrencilerimizin daha kaliteli ve nitelikli eğitim almaları için çok önemli olduğunu vurgulayan Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, “Derslerin daha verimli ve keyifli geçmesi gerektiği noktasındaki hedeflerimiz imzaladığımız protokol kapsamındaki uygulamalı eğitimler ile gerçekleştirilecek olup, değerli meslektaşlarımıza kişisel ve mesleki olarak büyük katkı sağlayacaktır” dedi.

Törende konuşan ÖRAV Yönetim Kurulu Üyesi Volkan BAL ise, “2008 yılından bu yana gerçekleştirdiğimiz eğitim çalışmaları ile şu ana kadar yaklaşık ülke genelinde 97 bin öğretmene ulaşıldığını, imzalanan bu protokolle daha çok öğretmene ulaşarak onların bu eğitimlerden faydalanmalarına olanak sağladıkları için şahsınızda tüm İl Milli Eğitim Müdürlerimize teşekkür ediyoruz” dedi.

Protokol kapsamında okul yöneticileri ve öğretmenlere; Öğrenen Lider Öğretmen, Eğitim Yöneticisi Geliştirme Programı (EYGEP), Çözüm Odaklı İletişim, Öğretmenin Kimyası başlıklı seminerler verilecektir. Bu eğitim seminerlerinde İletişim Becerileri, Sınıf Yönetimi, Ölçme ve Değerlendirme gibi öğretmenlik mesleğini ilgilendiren konular işlenecektir.

ProtokolProtokol

 

İnönü Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.