TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Okuma Sevdalısı Gençlerimiz" Akçaabat Kütüphanesi'nde Gönüllerini Kitapla Birleştirdiler. 

Okuma Sevdalısı Gençlerimiz Akçaabat Kütüphanesi'nde Gönüllerini Kitapla Birleştirdiler.   

                 "Zekâ geliştikçe artar bu sevgi, tehlikeleri de azalır. Sıhhatli bir zekâ kitapları çalışmalarına tabî kılar. Onun için eğlencelerin en asilidir okuma, daha doğrusu en asilleştiricisidir. Kitap zekâyı kibarlaştırır."                                                                                                                                                        Cemil Meriç

           Şehrimize kitap ve kütüphane konusundaki proje ve özverili çalışmalarıyla büyük katkılarda bulunan ve bulunmaya devam eden Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu,  Akçaabat Halk Kütüphanesi'nde düzenlenen "Okuma Sevdalısı Gençler" isimli okuma etkinliği programına katıldı.

           Etkinliğin onur konuğu olan Trabzon Üniversitesi Öğretim Görevlisi Özdemir Hafızoğlu da etkinlikte öğrencilerimizle bir araya gelerek kitap sohbetinde bulundular. Ayrıca Özdemir Hafızoğlu'na şiirleri ve kadife sesiyle Şair ve Edebiyat Öğretmenimiz Sayın Yasemin Uzun da eşlik etti.

            Bu güzel etkinliğe Anadolu Güzel Sanatlar Lisemizin müzik alanı öğrencileri sözsüz  mini konserleriyle renk kattılar.

            Etkinlik içinde öğrencilerimizle birlikte tüm gençlerimiz ve minik öğrencilerimiz de aileleri ile birlikte bir süre sözsüz müzik eşliğinde kitap okudular.

            Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu'nun başlatmış olduğu "Okursuz Kütüphane Kalmasın" projesi dahilinde devam eden etkinlikte öğrenci, veli ve yöneticilerimiz bir araya geldiler.

         Etkinliğe katılan Müdürümüz etkinlikte gençlerle kitap okuyarak "Birlikte kitap okuduğumuz, sözün sazla kitapların yörüngesinde buluştuğu bu kıymetli etkinlik için tüm meslektaşlarıma teşekkür ediyorum." diyerek programdan ayrıldı.

09-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-2023

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.