TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU'NUN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU'NUN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

MÜDÜRÜMÜZ HÜSEYİN BURAK FETTAHOĞLU'NUN 10 ARALIK DÜNYA İNSAN HAKLARI GÜNÜ MESAJI

İnsana saygı göstermek, insan onurunu korumak, onun yaratılıştan gelen haklarını kullanmasını sağlamak, tarihimiz ve medeniyetimizin yüzyıllardır süregelen ortak değeridir. Bugün bu değerlerin artık çağdaş dünyanın da ortak paydada birleştiğinin göstergesi olan, İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin kabulüyle 74. yıl dönümünü kutluyoruz.

İnsanlığın ortak değeri, çağdaş dünyanın ortak paydası, insanın insan olmaktan kaynaklanan değerini vurgulayan, doğuştan sahip olduğu hak ve özgürlüklerini tanıyan ve insan onuruna yakışır bir yaşam sürebilme hürriyetinin güvence altına alınmasını sağlayan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi; insanlık için uluslararası bir teminattır.

         İnsan onurunu korumayı en temel değer olarak kabul eden Yüce Türk Milleti, insan hakları alanında atılan adımları daha da ileri götürmek yönündeki çalışmalarını sürdürecektir. Bizler de yetiştirdiğimiz nesillere her daim kültürümüzden gelen insan sevgisi ve insana verilen değeri her şeyden en önce kabul ederek genç nesilleri bu yolda yetiştirmeye devam etmekteyiz. 

Hak ve hürriyetlerin dili, dini, ırkı, rengi, düşüncesi, cinsiyeti ne olursa olsun herkes için olduğu gerçeğinin sadece sözü ile değil, özü ile de kabul edilip yaşatıldığı bir dünyaya ulaşılması temennisiyle tüm insanların 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü'nü kutluyor, tüm insanlığa barış ve huzur dolu bir dünya diliyorum.

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.