TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mobilim Yollarda, Dene ve Keşfet Proje Etkinliği Düzenlendi.

    Almanya Eski Cumhurbaşkanı Christian WULFF, ilimizde düzenlenen “Mobilim Yollarda, Dene ve Keşfet” isimli Proje Etkinliğine Katıldı.
Mobilim Yollarda, Dene ve Keşfet Proje Etkinliği Düzenlendi.

 

 

Bakanlığımız Temel Eğitim Genel Müdürlüğü koordinasyonunda ve Almanya Büyükelçiliğince yürütülen proje kapsamında “Mobilim Yollarda” isimli Bilim Otobüsü, dört gün boyunca öğrencilerle birlikte bilimsel etkinlikler yapmak üzere ilimize geldi. Proje kapsamında Özel Candan Kolejinde yapılan ilk etkinliğe, Almanya Eski Cumhurbaşkanı Christian WULFF, Vali Yardımcımız Ayhan YAZGAN, İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ, Temel Eğitim Şube Müdürümüz H.Burak FETTAHOĞLU ve Özel Candan Koleji Müdürü Faruk GAZİOĞLU katıldı. Öğrencilerin katılımı ve katkıları ile gerçekleşen ekinlikte bilimsel çalışmaları yakından izleyen Almanya Eski Cumhurbaşkanı WULFF öğrencilerle bir süre sohbet etti. İl Milli Eğitim Müdürümüze de projeyi yakından takip ettiği için teşekkür eden ve Türk-Alman ilişkilerinin gelişmesi açısından projenin çok önemli olduğunun altını çizen WULFF; “Almanya bir sanayi ülkesi olarak bilimsel projeleri desteklemektedir. Ülkemiz özellikle gençleri kimya, fizik, biyoloji ve mühendislik dallarında meraklandırmak için çalışmaktadır. Biz de gençleri meraklandırmak istiyoruz. Bu konularda daha çok çalışsınlar.” diye konuştu.

Vali Yardımcımız Ayhan YAZGAN da Eski Cumhurbaşkanı WULFF’ı Trabzon’da ağırlamaktan memnun olduklarını belirterek, projeye verdiği destekten dolayı kendisine teşekkür etti.

İl Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ ise, Almanya eski cumhurbaşkanına katılımlarından dolayı teşekkür ederek, “Bu tür çalışmalar öğrencilerimizin bilime ilgi duymasını sağlamaktadır. Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu tür projeleri sürekli destekliyoruz. Ülkelerin gelişmesi ve büyümesi için bilimsel faaliyetlerin artması önemli bir ihtiyaç haline gelmiştir.” dedi.

Mobilim YollardaMobilim YollardaMobilim YollardaMobilim YollardaMobilim Yollarda

 

İnönü Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.