TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Yarıyıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Yarıyıl Mesajı

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ´ın 2017-2018 Eğitim-Öğretim Yılı I. Yarıyıl Mesajı :


“2017-2018 eğitim-öğretim yılı I. dönemi, 19 Ocak 2018 Cuma günü itibariyle sona erecek, öğretmen ve öğrencilerimiz için iki haftalık yarıyıl tatili başlayacaktır.


Saygıdeğer Veliler,

Başarıyı nasıl sahipleniyorsak, başarısız gördüğümüz durumların sorumluluğunu da üstlenmeli ve öz eleştiri yapma erdemine sahip olmalıyız.  Zira bu sorumluluğu, sadece bu minicik yüreklerin omuzlarına yüklemek  haksızlık olacaktır. Bu sebeple veliler olarak kendimizi de sorgulamak zorundayız.

Çocuğumuzun başarısı elbette bütün velilerimiz için mutluluk ve iftihar vesilesidir. Başarılı olan bütün velilerimizi buradan tebrik etmek istiyorum. İstenilen başarıyı elde edemeyen öğrencilerimizin velileri elbette bu duruma üzüleceklerdir. Fakat bu üzüntüyü bir suçlamaya dönüştürüp çocuklarımızın gönül ve zihin dünyalarını yaralamayalım. Onların hassas dünyalarında koparacağımız fırtınaların yol açtığı hasarlar, telafisi mümkün olmayan felaketler doğurabilir. Bu yüzden anlık öfkelerimizin yol açtığı bu tür yıkıcı tavırların,  çocuklarımızın eğitimine ve gelişimine hiçbir katkısının olmayacağını unutmayalım. Bunun yerine önce kendimizi sorgulamak,  çocuğumuzun eğitiminde aksayan yönleri tespit etmek, bu eksikleri gidermek adına yavrularımızla geleceğin yetişkin bireyleriymiş gibi oturup konuşmak ve daha da önemlisi bu mesuliyeti paylaşmak en doğru eylem olacaktır.

Çocuklarımızın; kendilerine, topluma, ülkesine ve insanlığa yararlı bireyler olarak yetişmelerinde gösterdiğiniz çabalarınız için sizlere teşekkür ediyorum.


Değerli Yönetici ve Öğretmen Arkadaşlarım,

Yarınlarımızın teminatı öğrencilerimiz için türlü fedakârlıklarla yürüttüğünüz tüm çalışmalarınızı ve üstün azminizi gönülden kutluyorum. Öğrencilerinizi, kendi evlatlarınızdan farklı görmediğinizi, tüm gücünüzle onların en iyi şekilde yetişmesi adına bu kutsal vazifeyi severek ifa ettiğinizi biliyoruz. Geleceğimizi tesis etme yolunda, yaktığınız ilim ve irfan meşalesini ilelebet taşıyacağınıza yürekten inanıyorum. Ülkemizi çağın ilerisine taşımak ve geleceğimizi emanet edeceğimiz nesillerimizi en iyi şekilde yetiştirmek için çıktığımız bu yolda hep birlikte çalışacak ve birçok yeni başarıya yine birlikte imza atacağız.


Sevgili Öğrenciler,

Bu tatili fırsata dönüştürmek elinizde. Elbette tatili en çok sizler hak etiniz.  Gezmek, eğlenmek, en önemlisi dinlenmek hakkınız. Bütün bunların yanında, sizden okumak ve yazmak gibi iki değerli ve elzem faaliyeti de yerine getirmenizi istiyorum.

Bu ülkenin geleceği sizlersiniz. İnanıyorum ki sizler, milli ve manevi değerlerine bağlı; atasına, milletine ve devletine sahip çıkan gençler olarak yetişeceksiniz. Kadim ve kavi değerlerimizi sizler koruyacak, ülkemizi güçlü yarınlara sizler taşıyacaksınız.

 Bu duygu ve düşüncelerle herkesin, bu kısa tatil dönemini bir fırsata dönüştürüp, kendi payına düşen önlemleri alarak daha dinamik ve yenilenmiş bir şekilde II. yarıyıl dönemini karşılaması temennisi ile iyi tatiller diliyor; sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

 

                                                                                                                                 Hızır AKTAŞ

                                                                                                                         İl Milli Eğitim Müdürü

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.