TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

MATEMATİK HER YERDE

MATEMATİK HER YERDE

MATEMATİK HER YERDE

            Bakanlığımızca yürütülen Matematik Seferberliği kapsamında; Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu, Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi'nde çocuklarımızın atölyelerine katıldı. "Her yerde matematik anlayışıyla öğrencilerimiz matematiği doğadan okuyor." Dedi.

           Bakanlığımız, TÜBİTAK ve üniversiteler iş birliğinde matematik dersinin öğrenimini günlük yaşam becerilerine uyarlayarak hem kolaylaştırmak hem de öğrencilerin bu dersi küçük yaştan itibaren sevmelerini sağlamak amacıyla Matematik Seferberliği başlatıldı.

              Bakanlığımız tarafından  "her yerde matematik" anlayışıyla hazırlanan Matematik Seferberliği Tanıtım Töreni, Mayıs 2022'de gerçekleştirilmişti.

            Bakanımız Mahmut Özer, öğretmen ve öğrencilerle el ele yeni bir yola girmenin, gelecekle ilgili yeni bir adım atmanın heyecanını yaşadıklarını ifade etmişlerdi. Toprak Ana Köy Yaşam Merkezi'nde çocuklara yönelik yapılan matematik atölyelerine katılan Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu: "Bizler de aynı heyecanla matematiği günlük yaşamla birleştirebilmek anlamında bir dizi çalışma içerisine girdik. Başlangıç olarak ilimizde bir ilke imza atarak bir Matematik Çalıştayı düzenledik. Trabzon Üniversitesi ve Karadeniz Teknik Üniversitesi iş birliğinde düzenlediğimiz çalıştayla öğrencilerimizin matematikle ilgili kaygılarını irdeledik.  Kronik bir problem olan matematik öğretimini nasıl kolaylaştırabiliriz, nasıl yaygınlaştırabiliriz sorularına cevaplar aradık. Matematiğin her insan için gerekli olduğu algısını topluma da yerleştirmek istiyoruz. Bunu çocuklarımızın zihnine erken evrede yerleştirebilirsek başarı hikâyelerinin peşi sıra geleceğine inanıyoruz." dedi.

              Matematik seferberliğinde matematik atölyeleri, materyal geliştirme, öğretmen eğitimi, öğretmen eğitiminin dijital platformu gibi bir dizi paylaşım var.

              DOĞADA MATEMATİK

             Müdürümüz Hüseyin Burak Fettahoğlu "Buradaki atölyelerde çocuklarımız, yapılan etkinlikler yoluyla matematik becerilerini günlük hayatla ilişkilendirerek daha somut öğrenmeler elde ediyorlar. Okul dışında öğrenmenin de onların hayatına özel bir öğrenme heyecanı işlediğini düşünüyoruz. Her yerde matematik anlayışıyla çocuklarımız matematiğe yabancı gözle bakmaktan vazgeçsinler ve kaygılarını başarıya dönüştürsünler istiyoruz.

             Doğadaki her şeyin bir matematiği olduğunu onlara doğanın içinden anlatmayı ve bilgilerini kalıcı hale getirmeyi hedefliyoruz. Bu bağlamda Bakanlığımıza, gençlerimizi geleceğe hazırlarken gelecekçi projelerle yolumuzu aydınlattıkları için şükranlarımı sunuyorum. "şeklinde konuştu.

09-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-202309-01-2023

 

 

 

Gülbaharhatun Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.