TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlimizde Avrupa Proje Festivali Gerçekleştirildi.

    Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde organize edilen Avrupa Proje Festivali, Zağnos Vadisinde gerçekleştirildi.
İlimizde Avrupa Proje Festivali Gerçekleştirildi.

 

 

Festivale Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin, Ortahisar Kaymakamı Osman Ateş, müdür yardımcılarımız, şube müdürlerimiz, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Festivale 30 okul/kurum iştirak ederek kurulan standlarda Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları kapsamında yürüttükleri projeleri festival ziyaretçileri ile paylaşma fırsatını buldu. Halkımızın Avrupa Birliği programlarından yararlanma potansiyelini ve farkındalık düzeyini artırmayı amaçlayan festivale 1000’in üzerinde kişi katılırken, yürütülen projeler kapsamında 100’ün üzerinde yabancı misafir de iştirak etti. Açılış konuşmasını yapan müdür yardımcımız Mehmet Yerekapan, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak organize ettiğimiz Trabzon Avrupa Proje Festivaline hepiniz hoş geldiniz.” dedikten sonra konuşmalarını yapmak üzere kürsüye çıkan Vali Yardımcısı Halil İbrahim Ertekin şunları söyledi.

“Öncelikle böylesi güzel bir ortamda hepinizi saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hoş geldiniz diyorum. Biz Trabzon olarak her zaman kardeşliğe, birlik ve beraberliğe, dünya kardeşliğine ve barışına önem veriyoruz. Dolayısıyla böyle bir anlamlı projeyi böylesine tarihi bir yerde yapmaktan da onur duymaktayım. Avrupanın farklı ülkelerinden gelen çok değerli konuklarımızı da Trabzon’da ağırlamaktan onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Trabzon’umuz eğitim ve öğretimde hızla ilerlemekte, özellikle okullarımızın fiziki koşullarının iyileştirilmesi, eğitimde başarıyı yakalama anlamında başta valiliğimiz olmak üzere belediyelerimizle, yerel yönetimlerimizle, kamu kurum ve kuruluşlarımızla,  sivil toplum örgütlerimizle tam bir uyum içerisinde eğitim ve öğretimi çok iyi bir noktaya gelmesi konusunda birlikte çalışıyoruz. Ümit ediyoruz ki gelecek yıllarda Trabzon’umuz eğitim ve öğretimde hak ettiğimiz yerde olacaktır. Bizim Trabzon olarak hedefimiz hak ettiğimiz yer olarak düşündüğümüz planımız, stratejimiz Türkiye’nin ilk 10 şehri arasında yer almasıdır. Yurt dışından gelen öğretmenlerimiz ve çocuklarımızla ortak projeler yapılması, bu projede yer alan öğretmenlerimizin avrupanın farklı ülkelerindeki okullarında eğitim imkanını görmesi, avrupadan gelen öğretmen ve öğrencilerimizin Türkiye’nin ve Trabzon’un geldiği mesafeyi görmeleri anlamında Avrupa birliği projelerimizin çok önemli bir rol üstlendiğini görüyoruz. Bu güzel başarı ve çalışmaların devam edeceğine yürekten inanıyorum. Ben güzel çalışmalarından dolayı bütün okullarımızı, okul müdürlerimizi tebrik ediyorum. Öğrencilerimizi kutluyorum. Emeği geçen bütün arkadaşlarımı kutluyor,  herkese en içten sevgi ve saygılar sunuyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Trabzon Büyükşehir Belediyesi Mehter takımı tarafından bir gösteri gerçekleştirildi. Mızraptan Mısraya Anadolu projesi müzik dinletisinden sonra, Atatürk Sağlık Meslek Lisesi Halk Oyunları gösteri ekibince horon gösterisi, Araklı Bereketli YBO öğrencileri tarafından semazen gösterisi, Kanuni Anadolu Lisesi tarafından Ebru çalışması, Çamlık Özel Eğitim Meslek Lisesi tarafından Folklar gösterisi, Beşikdüzü Kız Meslek Lisesi tarafından  kıyafet defilesi, Trabzon Ticaret Meslek Lisesi, Maçka Anadolu İmam Hatip Lisesi ve Affan Anadolu Lisesi tarafından müzik dinletileri gerçekleştirildi.

Daha sonra proje satandları gezildi.

Avrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje FestivaliAvrupa Proje Festivali

İnönü Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.