TRABZON İL MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantısı Gerçekleştirildi.

    İlimizde geleneksel olarak düzenlenen Eğitimde İyi Örnekler Paylaşımının üçüncüsü 11.09.2014 tarihinde Trabzon Fen Lisesi Konferans Salonunda gerçekleştirildi.
Eğitimde İyi Örnekler Paylaşım Toplantısı Gerçekleştirildi.

 

 

Paylaşım toplantısına Milli Eğitim Müdürümüz Hızır Aktaş, konferans vermek üzere ilimize gelen Düşünce Koçu Münir Arıkan, müdür yardımcıları, şube müdürleri, okul müdürleri ve öğretmenler katıldı.

Toplantıda okullarımızda eğitim ve öğretim alanında yapılan çalışmalardan, kurumumuza katkı verecek iyi örneklerin seçilerek yaygınlaştırılması hedeflenmektedir.

Milli Eğitim Müdürümüz Hızır AKTAŞ yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi.

“Bugün Trabzon’umuzda güzel bir gün. Eğitimle alakalı iyi örnekleri paylaşacağımız bir faaliyetin başlangıcı için buradayız. Bu faaliyetin hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Öğrencilerimize, velilerimize, Trabzon’umuza iyi örnekler olmasını temenni ediyorum. Arkadaşlar yaratılmışların içerisinde en kıymetli varlık insandır. İnsan varlık hiyerarşisinin zirve noktasındadır. Diğerleri zirve noktadaki insana ne kadar faydalıysa varlık hiyerarşisinde o kadar kıymetlidir. Yani kainatın öznesi insandır. Bizler kainatın öznesi insanı hayırlı, uğurlu, iyi vatandaş, iyi bir insan olarak yetiştiren çok kıymetli bir mesleğin mensuplarıyız. İnsanın iyiliğe meyili olduğu gibi kötülüğe de meyili vardır. Dolayısıyla insanın eğitime ihtiyacı vardır. Bu insanı, insanlık için iyi olmayan özelliklerinden arındırıp iyi olan, güzel olan özelliklerini geliştirmede öncüler sizler olacaksınız. Onun için sizleri yürekten kutluyorum. Her birimiz bu manada hem o insanımıza hem memleketimize hem de kendimizin geleceğine hizmet edeceğiz. İyi örnekler insandan başlar. Yaratılış gayemize uygun ne kadar gayret edersek o kadar iyi örnekliğimizi çoğaltmış olacağız. Birbirimizle olan diyaloglarımızda öngörülen saygıyı, sevgiyi birbirimizden esirgemeyeceğiz. Dolayısıyla biz bu gayretin içerisinde olan bireyleriz. Arkadaşlar şunun altını çizerek söylüyorum ki; Bizim okullarımızdaki 45 dakikalık ders bu eğitim faaliyetinin küçük bir parçasıdır. Esas olan hayatın tamamını kapsayan süreçtir. Dolayısıyla okul süreci, meslek sürecinden ziyade hayat süreci daha önemlidir. Hayatın bütün aşamasında her dem karşımızdaki insana faydalı olmanın yollarını ve gayretini arayan bir anlayışa sahip kişiler olarak bunu yaşatan ve uygulayabilen insanlar olarak gayret içerisinde olmamız gerekir. Buradan hepinize güzel kazanımlarla ayrılmayı temenni ediyorum. Bu faaliyetin hayırlara vesile olmasını diliyorum,  bu çalışmalar için başarılar diliyorum, muvaffakiyetler diliyorum. Tekrar hepinizi saygıyla, sevgiyle, muhabbetle selamlıyorum.” dedi.

Programın konferans bölümünde konuşmacı olarak yer alan Düşünce Koçu Münir ARIKAN “Gelecek Nasıl Bir Öğretmen Bekliyor?” konulu bir sunum gerçekleştirdi. Münir Arıkan, Geleceğin öğretmeni ve öğretmenin geleceği içerikli konuşmasında; ülkemiz ve dünya eğitim sistemleri, eğitimin geçmişten geleceğe değişen yönüyle ilgili bilgilendirmelere yer verdi. Ülkemizin eğitimin kalitesi, yetiştirdiğimiz bilim insanları ve dünyadaki yeri üzerine gerçekleşen konuşmasında katılımcıların aktif ilgisi oldukça dikkat çekici oldu.

Seminerin ardından sunum yapan öğretmenlere plaketleri takdim edildi. Sonrasında sınıflarda 2 oturum halinde iyi örneklerin sunumları yapıldı.

Eğitimde iyi örnekler paylaşımına 103 öğretmenimiz 93 eser ile başvuru yapmıştır. Komisyon marifeti ile yapılan incelemeler sonucunda 35 öğretmenimize ait 28 iyi örnek çalışması sunuma değer bulunmuştur.

Eğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi ÖrneklerEğitimde İyi Örnekler

İnönü Mahallesi Hükümet Konağı 61040 Merkez / TRABZON - 0 462 230 20 94 (Santral)

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.